Czy rozpoczęła sie plaga nowych groźnych wirusów na WordPress?

Hakerzy wymyślili nowy model biznesowy zarabiania na zhackowanych stronach.
Chodzi tu op wykorzystywanie stron na WordPress do „kopania kryptowalut” takich jak Bitcoin, Litecoin, Ethereum czy Monero.
Pierwszy atak został dostrzeżony 17 września.
Wirus polegał na tym, że poprzez umieszczony na stronie kod Javascript, komputery użytkowników, którzy odwiedzili stronę zostały poddane pracy obliczeniowej pod kątem wydobycia kryptowaluty Monero dla hakera.

 

Jak hakerzy zarabiają na umieszczaniu wirusów powiązanych z wydobyciem kryptowalut?

Obecnie wirusy, które zaatakowały strony oparte o WordPress potrafiły wydobywać jedynie kryptowalutę Monero. Zespół badawczy firmy Checkpoint, światowego lidera produkującego zapory sieciowe poinformował, że przy jednoczesnej wizycie około 1000 użytkowników na stronach zainfekowanych wirusem wydobywającym Monero, haker może zarobić 2.39 dolara miesięcznie.
Jeżeli chcesz sprawdzić, czy Twoja strona internetowa jest zainfekowana wirusem wydobywającym kryptowaluty skorzystaj z darmowego skanera Gravityscan https://www.gravityscan.com/

 

 

 

 

 

Źródło wordfence.com

Czy rozpoczęła sie plaga nowych groźnych wirusów na WordPress?
Oceń ten wpis

Piotr Frączkowski

Menedżer, marketer i webdeveloper. Założyciel Imaggo. Na co dzień wraz z zespołem realizuje projekty webowe i kampanie e-marketingowe dla małych, średnich i dużych firm.

Pozostaw komentarz