Sklep internetowy i migracja danych dla BATYCKI - Imaggo
Krótko o kliencie

Marka BATYCKI to polski producent ekskluzywnych torebek dla kobiet, która istnieje na rynku już od ponad 70 lat. Torebki i wyroby skórzane produkowane są w gdańskiej fabryce i charakteryzują się one nietuzinkowym i nowoczesnym designem oraz bursztynem, którym sygnowane są produkty.

Wyzwanie

Naszym wyzwaniem było stworzenie nowego, przystosowanego pod urządzenia mobilne, sklepu internetowego o ciekawym i nowoczesnym designie, który będzie odzwierciedlał produkty marki i jej wartości. Ponadto, sklep miał umożliwiać prowadzenie różnego rodzaju działań marketingowych. Podczas analizy funkcjonującego sklepu, okazało się, że jest on nieresponsywny i nie posiada integracji z dostawcą usług kurierskich, przez co wszelkie przesyłki są wysyłane dopiero po wprowadzeniu danych do systemu przez pracownika. Dodatkowo niezbędne było również wykonanie migracji danych z poprzedniego sklepu opartego o system Magento, który zawierał całą bazę klientów oraz historię zamówień, które były niezbędne do realizacji ewentualnych zwrotów.

Rozwiązanie

Zanim przystąpiliśmy do działania, przeanalizowaliśmy potrzeby firmy, od procesu zakupowego i procesu logistycznego po wymagania zarządu, co do prezentacji produktów i wyglądu sklepu. Efektem naszej pracy był dokument określający wymagania projektu i specyfikację, która umożliwiła wycenę wdrożenia.

Proces tworzenia sklepu składał się z 4 etapów: opracowania makiet funkcjonalnych, opracowania projektu graficznego, wdrożenia projektu graficznego i wsparcia technicznego przez okres 3 miesięcy od wdrożenia.

Z powodu nieprawidłowej instalacji i niepoprawnej konstrukcji bazy danych, najbardziej wymagający okazał się etap migracji danych z poprzedniego sklepu. Po dokonaniu migracji danych, sklep został wdrożony i opublikowany na testowym serwerze. Na koniec, po przeprowadzeniu szkolenia dla pracowników marki BATYCKI, sklep został opublikowany pod docelową domeną.

Efekt współpracy

Dzięki nowemu sklepowi marka BATYCKI znacznie poprawiła swój wizerunek, a przystosowanie go pod urządzenia mobilne, umożliwiło klientom proste i szybkie zakupy, co ostatecznie doprowadziło do wzrostu sprzedaży.
Wdrożenie integracji z dostawcą usług kurierskich wpłynęło na optymalizację procesu logistycznego, a przy tym znaczne obniżenie kosztu obsługi procesu.

Wykorzystaj nasze doświadczenie

Porozmawiajmy o współpracy


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu przez Imaggo w celach marketingowych. Wiem, że w każdej chwili będę mógł odwołać zgodę.