wróć do Design i wdrożenia

Platforma do sprzedaży samochodów zintegrowana z Otomoto i VW Bankiem dla Skoda Plichta

Stworzyliśmy nowy kanał do sprzedaży samochodów, zintegrowana z Otomoto i VW Bankiem.

Krótko o kliencie

Skoda Plichta to marka największego dealera samochodowego w północnej Polsce – Grupy Plichta. Pod marką funkcjonuje 5 salonów samochodowych marki Skoda – w Gdańsku, Gdyni, Wejherowie oraz Toruniu.

Wyzwanie

Klient potrzebował platformy internetowej, na której mógłby umieszczać dostępne do sprzedaży samochody i poprzez własne działania reklamowe kierować na nią ruch. Dotychczas korzystał z Otomoto wyłącznie, jako narzędzia do umieszczania ofert, ale nie mógł kierować na nie płatnego ruchu, gdyż w takim przypadku mógłby przenosić go na inne oferty znajdujące się w serwisie.  Spowodowałoby to brak możliwości kierowania reklam remarketingowych, ponieważ na Otomoto nie ma możliwości implementacji kodów śledzenia Google lub Facebook Pixela. Nowa platforma miała również posłużyć działaniom promocyjnym określonych modeli.

Rozwiązanie

Po dokładnej analizie możliwości, stworzyliśmy platformę zintegrowaną ze stroną internetową skodaplichta.pl, w ramach której pojawiały się oferty samochodów automatycznie pobierane z Otomoto. Poza samą platformą, niezwykle istotne było stworzenie odpowiednio zaprojektowanej pod użytkownika podstrony Auta od ręki, która miała na celu wspieranie w  podejmowaniu decyzji.

Efekt współpracy

Efektem współpracy było wdrożenie platformy w formie wtyczki do WordPressa, która została podpięta pod stronę internetową marki skodaplichta.pl. Platforma ta posiadała 2 widoki – widok listy samochodów z filtracją oraz widok pojedynczej oferty. Dzięki sprawnej realizacji, platforma stała się jednym z głównych kanałów sprzedaży marki. Umożliwiła użytkownikom strony łatwe i szybkie sprawdzenie dostępnych od ręki samochodów. Dodatkowo dzięki opracowaniu odpowiednich parametrów filtracji, Klient zyskał możliwość kierowania ruchu, nie tylko na pojedyncze oferty, ale również na listę samochodów z zaznaczonymi już określonymi filtrami. Dzięki owocnej współpracy marka Skoda Plichta stała się naszym stałym partnerem, co doprowadziło do rozszerzenia współpracy na całą Grupę Plichta.

Opinia Klienta
  • Katarzyna Węsierska Marketing Manager Skoda Plichta

    W naszej współpracy najbardziej cenię proklienckie podejście do zadań, elastyczność i jasną komunikację. Imaggo oferuje kompleksowe rozwiązania i chętnie podejmuje wyzwania tworzenia nowych (nieistniejących na rynku) produktów, dlatego z czystym sumieniem - polecam.

Wykorzystaj nasze doświadczenie

Porozmawiajmy o współpracy