Krótko o kliencie

Marka BATYCKI to polski producent ekskluzywnych torebek dla kobiet. Istnieje na rynku już od ponad 70 lat.

Wyzwanie

Zaprojektowanie i wdrożenie nowego, przystosowanego pod urządzenia mobilne, sklepu internetowego o designie wspierającym proces zakupowy, który będzie odzwierciedlał wartości marki. Ponadto, sklep miał wspierać działania reklamowe oraz posiadać integracje z brokerami kurierskimi. W ramach wdrożenia niezbędne było wykonanie migracji danych z poprzedniego sklepu opartego o system Magento, który zawierał bazę klientów oraz historię zamówień, które były niezbędne do realizacji zwrotów.

Rozwiązanie

Przeanalizowaliśmy procesy wewnętrzne w firmie, od procesu zakupowego i procesu logistycznego po wymagania zarządu i działu marketingu. Efektem naszej pracy był dokument określający wymagania projektu i specyfikację.

Proces tworzenia sklepu składał się z 4 etapów: opracowania makiet UX, opracowania projektu graficznego, wdrożenia projektu graficznego i wsparcia technicznego przez okres 3 miesięcy od wdrożenia.

Z powodu nieprawidłowej instalacji i niepoprawnej konstrukcji bazy danych poprzedniego sklepu opartego o system Magento, najbardziej wymagający okazał się etap migracji danych z poprzedniego sklepu. Po dokonaniu migracji danych sklep został wdrożony i opublikowany na testowym serwerze. Na koniec, po przeprowadzeniu szkolenia dla pracowników marki BATYCKI, sklep został opublikowany pod docelową domeną.

Efekt współpracy

W wyniku powstania nowego sklepu marka odnotowała wzrost sprzedaży w ciągu 3 miesiącach od publikacji.
Wdrożenie integracji z dostawcą usług kurierskich wpłynęło na optymalizację procesu logistycznego, a przy tym znaczne obniżenie kosztu obsługi procesu.

Wykorzystaj nasze doświadczenie

Porozmawiajmy o współpracy