Krótko o kliencie

Portal zadluzenia.com to jeden z największych portali afiliacyjnych w Polsce o tematyce finansowej. Posiada blisko 20.000 artykułów. Publikuje nawet do 15 artykułów dziennie. Średnio odwiedza go 1 mln unikalnych użytkowników miesięcznie.

Wyzwanie

Klient potrzebował zaprojektować i wdrożyć nową wersję portalu w oparciu o system CMS pozwalający mu zadbać o aspekty SEO. W ramach wdrożenia istotne było, aby dokonać migracji artykułów i treści ze starego serwisu opartego o system Django CMS. Portal musiał być wdrożony w taki sposób, aby nie utracił pozycji w wyszukiwarce Google, ponieważ większość ruchu serwisu pochodziła właśnie z wyników organicznych.

Rozwiązanie

Rozwiązaniem było zaprojektowanie i wdrożenie nowej wersji portalu, w oparciu o system zarządzania WordPress. Wdrożenie składało się z etapów: makietowania UX, projektowania layoutu graficznego, kodowania, migracji danych ze starego serwisu na serwer testowy, wdrożenia i publikacji. W ramach realizacji chcieliśmy także zoptymalizować serwis pod kątem SEO i dostosować go do nowych wymogów Google po zmianie algorytmu (medical update).

Efekt współpracy

Stworzyliśmy dla klienta portal szczególnie dopracowany pod kątem SEO. Serwis jest wydajny i dobrze zoptymalizowany, czego dowodem był wynik 98/100 w Google Pagespeed Insights oraz ładowanie strony w 0,3 sekundy przy posiadaniu blikso 20 tys artykułów. Dzięki wdrożeniu optymalizacji SEO, serwis zwiększył ruch o blisko 30% na przestrzeni 3 kolejnych miesięcy. Serwis jest głównym narzędziem pracy redakcji składającej się z 10 redaktorów, którzy codziennie korzystają z niego tworząc artykuły.

Opinia Klienta
  • Kornel Siwiec Założyciel & Właściciel

    Z agencją Imaggo współpracujemy od blisko 3 lat. W tym czasie firma zrealizowała dla nas dwa duże portale informacyjne (około 1 000 000 unikalnych użytkowników miesięcznie). Największy atut współpracy to wzorowa komunikacja z osobami odpowiedzialnymi za projekt oraz terminowość, co jest rzadkością w branży. Pracownicy agencji mają również ogromne doświadczenie w kwestiach SEO - bezcenne przy tworzeniu stron internetowych. Dodatkowo Imaggo posiada w zespole grafików, ekspertów UX oraz Google Ads, dzięki czemu wszystkie usługi są koordynowane w jednym miejscu. Polecam każdemu, kto szuka właściwej firmy do rozwoju internetowego biznesu.

Wykorzystaj nasze doświadczenie

Porozmawiajmy o współpracy