Generowanie zapytań ofertowych na zakup hali stalowej dla Constraco - Imaggo
Krótko o kliencie

Contracto to jeden z wiodących pomorskich producentów kształtowników zimnogiętych, pracownia architektoniczna specjalizująca się w projektowaniu budynków przemysłowych, biurowych, usługowych oraz użyteczności publicznej, ale przede wszystkim dostawca stalowych hal systemowych Galbox. Są to prefabrykowane uniwersalne konstrukcje dowolnego przeznaczenia, które cechuje łatwość montażu i wysoka odporność na korozję. Dzięki elastycznemu systemowi, możliwe jest postawienie hali o dowolnych wymiarach, a także według indywidualnego projektu.

Wyzwanie

Od początku swojej działalności Constracto pozyskiwało klientów jedynie poprzez działania offline. W firmie nie były prowadzone działania lead generation mające na celu pozyskiwanie leadów z działań online. Naszym wzywaniem było stworzenie profesjonalnej strony internetowej wraz z zapewnieniem spójnej identyfikacji wizualnej, przygotowanie landing page na potrzeby kampanii w Google, a także ustawienie samej kampanii i pozyskiwanie wartościowych leadów.

Rozwiązanie

Po przeprowadzeniu pełnego audytu potrzeb Klienta oraz rynku, stworzyliśmy stronę internetową, która przedstawiała pełne portfolio usług Constracto. Równolegle stworzyliśmy spójny wizualnie landing page oraz skonfigurowaliśmy kampanię w Google. W celu mierzenia i nagrywania zachowań użytkowników na stronie, obserwowaliśmy ruch przez Hotjar. Pierwsze miesiące po stworzeniu landing page nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Zauważalny był wzrost leadów jedynie na poziomie 10-15 miesięcznie. Po analizie wyników z Hotjar, okazało się, że dla określonej grupy docelowej, stworzony przez nas landing page nie jest odpowiedni, ponieważ użytkownicy mieli problem ze scrollowaniem strony. Wynikało to zarówno ze specyfiki target grupy, a także sprzętu z jakiego korzystali (m.in. przestarzałe przeglądarki internetowe). Postanowiliśmy więc przygotować landing page o 100% wysokości, bez konieczności przewijania, z prostym i łatwo dostępnym formularzem, a także kluczowymi grafikami, w tym również z rzutem technicznym zawierającym wymiary elementów konstrukcyjnych.

Efekt współpracy

Dzięki wprowadzonym zmianom, nastąpił 5-krotny wzrost ilości zapytań. Klient postanowił zwiększyć budżet, co od roku skutkuje pozyskiwaniem około 50 – 100 leadów miesięcznie. Tak duża liczba generowanych miesięcznie leadów, zapewnia stałe utrzymanie 6 osobowemu zespołowi sprzedaży. Przeprowadzona przez nas głęboka analiza użytkowników pozwoliła na lepsze poznanie zachowań i potrzeb potencjalnych klientów zainteresowanych współpracą, a także optymalne dopasowanie treści na stronie i ustawienie kampanii Google.

Wykorzystaj nasze doświadczenie

Porozmawiajmy o współpracy


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu przez Imaggo w celach marketingowych. Wiem, że w każdej chwili będę mógł odwołać zgodę.