Przejdź do treści

Skok zaangażowania o 272%! Współpraca z firmą projektującą strony www

Kampanie reklamowe

W styczniu 2023 roku zgłosiła się do nas firma, której główną osią działań jest projektowanie stron www – w tym rozwój, UX i UI design. Naszym celem było stworzenie planu marketingowego skoncentrowanego na zwiększeniu zainteresowania marką, jej usługami oraz pozyskaniu nowych klientów. Jak sobie poradziliśmy z tym zadaniem?

Google Ads: Optymalizacja i przebudowa

Jednym z kluczowych zadań była  optymalizacja i przebudowa kampanii Google Ads. Kluczem do sukcesu okazało się głębokie zrozumienie charakterystyki działalności naszego partnera oraz indywidualne podejście do jego potrzeb, co przyczyniło się do rozwoju marki i pozyskania nowych klientów.

Podjęliśmy strategiczne decyzje w zakresie:

  • Śledzenia konwersji i remarketingu: wdrożenie dokładnego mechanizmu śledzenia konwersji, w tym dodanie tagów remarketingowych, dało nam możliwość głębszej analizy skuteczności działań oraz ich dalszej optymalizacji.
  • Reorganizacji struktury konta: przebudowa konta Google Ads była konieczna, aby zwiększyć efektywność kampanii poprzez lepszą organizację grup reklamowych.
  • Aktualizacji konwersji: staranna aktualizacja konwersji pozwoliła dostosować działania do dynamicznie zmieniających się celów biznesowych firmy.
  • Perfekcyjnego zliczania konwersji: wykorzystanie narzędzia Tag Manager pozwoliło na dokładniejsze śledzenie i analizę wyników, co z kolei przełożyło się na poprawę jakości naszych działań reklamowych.

Osiągnięte rezultaty mówią same za siebie:

  • Dynamiczny wzrost sesji: zaobserwowaliśmy zwiększenie liczby sesji z 2173 do 5914 ze wszystkich kierunków ruchu, po wdrożeniu kompleksowych działań w zakresie FB+GAds. To wzrost o imponujące 272%. Jest to niezbity dowód na efektywność naszej pracy, której rezultatem jest głębsze zaangażowanie użytkowników na stronie naszego klienta.
  • Zwiększenie liczby konwersji: Obserwowaliśmy stały wzrost liczby konwersji, uwzględniając wysłane formularze oraz zapisy na webinar. W jednym miesiącu zanotowaliśmy około 80 takich konwersji.

Facebook Ads: Zwiększenie zaangażowania i CTR

Naszym celem na platformie Facebook Ads było zwiększenie zaangażowania grupy docelowej oraz poprawa wskaźnika CTR. Osiągnęliśmy to dzięki następującym działaniom:

  • Precyzyjne targetowanie: Dokładnie określiliśmy grupę docelową, uwzględniając zainteresowania branżowe klienta, co pozwoliło na kierowanie reklam do odpowiednich osób.
  • Podgrzewanie grupy docelowej: Promowanie case studies zrealizowanych przez klienta wśród grupy docelowej przyczyniło się do utrzymania wysokiego poziomu zaangażowania oraz generowania cennych interakcji.

Rezultaty, jakie osiągnęliśmy to:

  • Kontynuujący ruch: Dzięki kierowaniu kampanii do nowych użytkowników utrzymaliśmy stały poziom ruchu, co przekłada się na skuteczność działań reklamowych.
  • Wzrost CTR: Dzięki optymalizacji treści reklam oraz lepszemu dopasowaniu do odbiorców, udało nam się zwiększyć poziom CTR z początkowych 3,66% do blisko 15% po 4 miesiącach działania.

Podsumowanie

Nasza współpraca z firmą projektującą strony www dowodzi, że dzięki dobrze przeprowadzonemu procesowi konsultingowemu można osiągnąć realne i mierzalne korzyści dla biznesu naszych klientów.

Współpraca z firmą projektującą strony www przyniosła spektakularne efekty w zakresie kampanii reklamowych na Google Ads i Facebook Ads. Dzięki dokładnej optymalizacji, strategii targetowania oraz wykorzystaniu case studies osiągnęliśmy ponad 100% wzrost zaangażowania! Chcesz mieć takie wyniki? Zapraszamy do współpracy!

Klient
Projektowanie stron www
Kampanie reklamowe
Cel
Zwiększenie rozpoznawalności marki i pozyskanie nowych klientów.
Zakres współpracy
Google Ads, Facebook Ads, Doradztwo

Porozmawiajmy jak możemy Cię wesprzeć.
Skorzystaj z formularza lub zadzwoń +48 534 912 392