Przejdź do treści

Poznaj podstawy Google Ads dla sukcesu firmy B2B (4 korzyści)

Jeśli dopiero rozpoczynasz działania promocyjne Twojej firmy B2B i chciałbyś poznać podstawy Google Ads oraz dowiedzieć się, jakie korzyści przynosi to niezwykle skuteczne narzędzie do generowania leadów i prowadzenia kampanii promocyjnych właśnie trafiłeś we właściwe miejsce. Tutaj znajdziesz rady eksperta, które Ci pomogą.

Google Ads może sprawić, że firma odniesie większy sukces, jeśli kampania zostanie prawidłowo wdrożona

Marketing ma proste założenia chodzi o dotarcie z ofertą do osób, których potrzeby spełnia (bądź u których może te potrzeby wywołać), a także przedstawienie produktu w taki sposób, by klienci zdecydowali się na sfinalizowanie transakcji. 

Google Ads w głównej mierze zajmuje się tą pierwszą częścią, czyli docieraniem do grup odbiorców. Warto dodać, że robi to niezwykle skutecznie bo czy istnieje wiele lepszych sposobów na docieranie do klientów niż reklama w najpopularniejszej przeglądarce?

Wskazują na to zarówno nasze własne doświadczenia sprawdź jak niemal 6-krotnie zwiększyliśmy sprzedaż w kampaniach dla producenta B2B –  jak i badania branżowe. Według danych przedstawionych przez WordStream, reklamy Google Ads mogą przynieść średnio 8 razy większy zwrot z inwestycji (ROI) w porównaniu do innych form reklamy, z kolei badanie z 2023 roku,  tej samej firmy, wykazało, że ROI prawidłowo zoptymalizowanych reklam PPC (pay-per-click) to średnio 200%. Dane te jasno świadczą o wysokim potencjale tego narzędzia do generowania zysków dla firm B2B.

No dobrze, ale czym właściwie jest Google Ads?

Google Ads to platforma reklamowa oferowana przez Google. Dzięki niej możesz płacić za wyświetlanie reklam swojego biznesu w Google Search i Maps, gdy użytkownicy wyszukują powiązane terminy (frazy).

 

Ale to nie jedyne możliwości poznaj wszystkie dostępne modele kampanii:

 • Kampania w sieci wyszukiwania: Warto podkreślić, że dotyczy nie tylko wyszukiwarek Google ale również ale również w wyszukiwarkach partnerów, takich jak  YouTube czy Zakupy Google. Pozwala ona docierać do osób, które aktywnie poszukują produktów lub usług, umożliwiając skuteczne docieranie do potencjalnych klientów w momencie, gdy są zainteresowani i gotowi do zakupu.
 • Kampania w sieci reklamowej: Kampania w sieci reklamowej pozwala wyświetlać reklamy wizualne osobom korzystającym z produktów Google tj. gmail, Youtube oraz na stronach partnerów Google (przykładowe strony to: Onet, WP.pl, Interia, o2 itp.),
 • Kampania w zakupach: Umożliwia wyeksponowanie produktów w wynikach wyszukiwania Google, z informacjami o cenach i zdjęciami, przyciągając uwagę użytkowników i zachęcając ich do zakupu, co może prowadzić do zwiększenia sprzedaży.
 • Kampania wideo: Pozwala na osiąganie większego zaangażowania poprzez wyświetlanie reklam wideo na platformie YouTube i w innych miejscach, umożliwiając przekazanie bardziej interaktywnej i angażującej treści reklamowej,

Kampania w aplikacji: Dzięki kampanii aplikacji reklama będzie wyświetlana w wyszukiwarce Google, YouTube, Google Play, AdMob, sieci reklamowej Google, Google Discover, u partnerów wyszukiwania Google i wielu innych wydawców wyświetlających reklamy aplikacji.

1: Płacisz za wynik!

Jedną z kluczowych korzyści jest to, że w Google Ads płacisz tylko za konkretne i łatwo mierzalne wyniki, takie jak kliknięcia na Twoją stronę internetową.

2: Budżet pod kontrolą

Dzięki modelowi płatności za kliknięcie (PPC), kampanie w Google Ads pozwalają skupić się na osiąganiu konkretnych rezultatów. Możesz ustawić miesięczne limity wydatków na reklamy, a Google automatycznie dostosuje się do tych ustawień, abyś nie przekroczył swojego budżetu.

mem

Rada specjalisty: Aby uzyskać jaśniejszy obraz tego, co da ci najlepsze wyniki, musisz stale testować i śledzić swoje kampanie. Google Ads jest do tego idealny, ponieważ jest bardzo przejrzysty, a potrzebne informacje są łatwo dostępne. Mogą Ci w tym pomóc tzw. eksperymenty, czyli testy A/B kampanii.

3: Google Ads wspiera kampanie lokalne i globalne

W Google Ads masz możliwość wyboru grupy docelowej na poziomie globalnym lub lokalnym, dostosowując zasięg reklam do specyficznych potrzeb Twojego biznesu. Dzięki temu możesz kierować reklamy do właściwych regionów lub odbiorców, zwiększając szanse na dotarcie do potencjalnych klientów, którzy są zainteresowani Twoimi usługami lub produktami.

4: Lepiej poznasz swój rynek

Jeżeli Twoja oferta jest skierowana do wszystkich, to tak naprawdę jest dla nikogo!

Poznanie potrzeb i przyzwyczajeń użytkowników to podstawowy zasób marketingowy, który pozwala lepiej komunikować ofertę, dobrać właściwe kanały, język treści, a nawet kolory identyfikacji wizualnej czy konkretne korzyści, które wynikają ze skorzystania z oferty.

Dzięki narzędziom analitycznym, dostępnym w Google Ads, będziesz mógł uzyskać cenne dane na temat zachowań użytkowników, preferencji konsumenckich i trendów rynkowych. Zyskasz wgląd w to:

 • jakie słowa kluczowe są popularne wśród potencjalnych klientów, 
 • jakie reklamy generują najwięcej kliknięć,
 • z jakich urządzeń korzystają Twoi odbiorcy,
 • jakie są pory i dni ich największej aktywności,
 • jakie kanały reklamowe przynoszą najlepsze rezultaty.

Otrzymane informacje o rynku nie tylko sprawią, że poznasz swoich potencjalnych klientów lepiej, ale również pozwolą Ci monitorować konkurencję i identyfikować nowe możliwości rozwoju. Dzięki temu możesz skuteczniej dostosować swoją ofertę i strategię do zmieniających się warunków w Twojej branży.

Powierz kampanie Google Ads specjalistom

Podsumowując, korzystanie z Google Ads do reklamowania ma wiele korzyści, szczególnie gdy skorzystamy z usług doświadczonych specjalistów. Nie ma jednej metody, która sprawdzi się dla wszystkich produktów, dlatego ważne jest indywidualne podejście do każdej marki. Kampanie w sieci wyszukiwania mogą być idealne dla jednej marki, podczas gdy dla innej lepiej sprawdzi się kampania wideo.

Za pomocą zaawansowanych narzędzi i precyzyjnej segmentacji odbiorców, reklamy w Google Ads mogą dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów. Doświadczeni specjaliści są w stanie zoptymalizować kampanie, co prowadzi do większej konwersji, zwiększenia sprzedaży i lepszego zwrotu z inwestycji reklamowej (ROI). Dlatego korzystając z Google Ads i współpracując z ekspertami, możemy osiągnąć lepsze wyniki niż w przypadku samodzielnego działania.

Autor
Magdalena Smyk Magdalena Smyk
Data dodania
13 cze 2023
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco

Wypełnij formularz, aby się zapisać

  Umów się na bezpłatną konsultację z naszym zespołem

  Budujemy strategie i przekładamy je na efekty biznesowe. Pozyskujemy zapytania ofertowe.